Dwujęzyczne przedszkole – dzieci tu łatwiej uczą się obcych języków

Dziecko, które uczęszcza do przedszkola, odnosi z tego szereg korzyści. To wiadomo już od dawna. Obecnie pojawia się coraz więcej przedszkoli, które mają jakiś motyw przewodni – są przedszkola ekologiczne, muzyczne i wiele innych. Wśród nich wyróżniają się przedszkola dwujęzyczne, w którym dziecko uczy się języka obcego. Jakie zalety ma przedszkole dwujęzyczne i czy warto posyłać do niego dziecko.

Nie ulega wątpliwości, że znajomość jezyków obcych to obecnie konieczność. Najlepiej uczyć się ich od dziecka. Doskonale widać to u dzieci z rodzin, w których rodzice mówią różnymi językami. Dziecko w takiej rodzinie w sposób naturalny zapoznaje się z oboma językami. Zauważenie, że małe dzieci łatwo przyswajają obce języki stało się podstawą do powstania różnego rodzaju placówek, które kształcą maluchy językowo, w tym przedszkoli dwujęzycznych.

„W przedszkolu dwujęzycznym dzieci część zajęć mają w języku polskim, a część w obcym. Poznają słownictwo w sposób zupełnie naturalny, najczęściej podczas zabawy. Jest to okres, gdy dzieci potrafią idealnie powtórzyć obce wyrażenia z właściwą intonacją i artykulacją” – mówi właścicielka przedszkola dwujęzycznego Świat Dziecka na Kabatach w Warszawie. Dzięki temu wymowa obcych wyrazów jest prawidłowa. Poza tym dzieci dwujęzyczne o wiele lepiej rozwijają się intelektualnie.

Po skończeniu przedszkola należy jednak kontynuować naukę języka obcego, gdyż brak kontaktu z językiem doprowadza do jego ubożenia.

Zaletą przedszkola dwujęzycznego jest nie tylko naturalna nauka języka obcego. To także poznawanie innych kultur i otwartość na nie. Znajomość języka ojczystego i obcego na tak wczesnym etapie zwykle skutkuje chęcią poznawania kolejnych obcych języków. Ich nauka jest zwykle dużo łatwiejsza niż w przypadku późniejszej nauki pierwszego obcego języka.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *