Kolagen na włosy, skórę i paznokcie.

Kolagen jest składnikiem budulcowym, który występuje m. in. w skórze, chrząstkach i w najważniejszych organach wewnętrznych, np. serce, wątroba. Odgrywa także bardzo ważną rolę w utrzymaniu dobrej kondycji skóry włosów i paznokci.

Kolagen na skórę

Kolagen jest białkiem, którego optymalna ilość w skórze zapewnia jej jędrność, elastyczność i sprężystość. Działa na zasadzie rusztowania, które podtrzymuje skórę i zapobiega jej wiotczeniu i opadaniu. Warto wiedzieć, że wraz z upływem czasu (już po 25 roku życia), a także wskutek niedopowiedniej diety, palenia papierosów i spożywania nadmiernej ilości alkoholu, jego ilość w skórze drastycznie maleje. Zobacz więcej na https://intenson.pl/products/kolagen-tabletki-45g

Aby zapobiec temu procesowi, warto stosować kosmetyki z kolagenem w składzie oraz stosować dietę bogatą w witaminę C. Jest ona niezbędna do prawidłowej syntezy kolagenu w organizmie. Można także pokusić się o suplementację kolagenem, przy czym warto wiedzieć, że najlepiej przyswajalny jest kolagen morski, czyli pozyskiwany z ryb.

Kolagen na włosy

Najczęstszym problemem w przypadku włosów jest niedobór białka. Włosy stają się kruche, suche i łamliwe. Aby temu zapobiec, warto włączyć do diety większe ilości jaj, ponieważ żółtko zawiera siarkę tworzącą keratynę, która jest budulcem włosa.

Bardziej skutecznym sposobem jest jednak suplementacja kolagenu. Kolagen na włosy niemalże natychmiast przerywa proces tworzenia się łupieżu. Co więcej, można go stosować zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz. Dostarczany bezpośrednio na włosy odżywia cebulki i wspomaga prawidłowy wzrost włosa. Wiadomo, że na całej swojej długości włos jest martwy. Zatem klucz do pięknej fryzury tkwi w odżywianiu cebulki jeszcze w fazie wzrostu.

Ponadto kolagen osłabia proces wypadania włosów i utrzymuje włosy w zagłębieniach mieszkowych. Systematycznie stosowanie z pewnością poprawi jakość włosów, zagęszczając je i opoźniając proces łysienia. Działa zarówno w przypadku kobiet, jak mężczyzn. Kolagen na włosy to najlepszy sposób na to, aby jak najdłużej cieszyć się ich pięknym wyglądem.