Mleko sojowe: czy warto po nie sięgać?

Moda na zdrowe odżywianie się sprawia, że soja oraz produkty sojowe stają się coraz ważniejszymi dodatkami do naszej codziennej diety. Wśród tych produktów, którym Polacy zainteresowani zdrowym menu poświęcają coraz więcej uwagi, znajduje się m. in. mleko sojowe. Co warto wiedzieć na jego temat?

Taki napój, jak mleko sojowe, z pewnością może się okazać ciekawym dodatkiem do codziennej diety. Po napój ten mogą sięgać nawet te osoby, które są uczulone na mleko krowie oraz ci, którzy nie tolerują laktozy. Napój, który powstaje z namoczonych ziaren soi, może się pochwalić swą wartością odżywczą. Nie jest on wprawdzie tak dobrym źródłem wapnia oraz witaminy D, jak tradycyjne mleko krowie, dostarcza nam za to wielu ważnych składników mineralnych oraz witamin z grupy B. Co najważniejsze – mleko sojowe jest dobrym źródłem wartościowego białka. Z tego też względu mleko to, podobnie jak i inne produkty sojowe, cieszy się sporym uznaniem w kręgu miłośników zdrowego odżywiania się.

Soja to popularny składnik zdrowej diety, który w naszym menu zajmuje coraz ważniejsze miejsce. Po soję i produkty sojowe sięgają dziś nie tylko weganie i wegetarianie, ale i ci, dla których troska o zdrowie jest kwestią niezwykle istotną.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *