Sekret wody alkaicznej

Jeden z prostszych sposobów zapobiegania chorobom. Uważana za antidotum na zakwasy. Jaka jest naprawdę? Czym różni się od mineralnej? Koniecznie przeczytaj niniejszy artykuł i dowiedz się, jak z niej korzystać!

Woda alkaiczna – czyli jaka?

Tak naprawdę woda o odczynie alkaicznym nie jest niczym nowym, a picie jej w krajach azjatyckich jest powszechne już od 50-ciu lat. Woda alkaiczna posiada mało pierwiastków, tj.: wapń oraz magnez. Ma prozdrowotne właściwości, które bezpośrednio wynikają z jej specyficznego składu. Poza tym, że nawadnia nasz organizm, to także pomaga w zwalczaniu stresu oksydacyjnego. Pijąc taką wodę, poczujemy wzrost energii, a także dostrzeżemy jej działanie przeciwstarzeniowe, dotleniające, odtruwające, a także – poprawiające nastrój!

Jak działa woda alkaiczna?

Przede wszystkim – neutralizuje nadmiar kwasów. Co to właściwie znaczy? Po prostu przeciwdziała ich nagromadzeniu. Ponadto chroni przed wolnymi rodnikami – posiada działanie antyoksydacyjne, jak również przeciwzapalne. Warto wspomnieć o tym, że zapobiega niszczeniu komórek DNA oraz tworzeniu się procesów nowotworowych.

Czy woda alkaiczna może wspomagać treningi?

Oczywiście! Powszechnie przyjmuje się, że zwiększa ona wytrzymałość naszego organizmu, a ponadto – w znacznym stopniu przyspiesza jego regenerację. Najnowsze badania wykazały, że woda alkaiczna nawadnia organizm w większym stopniu niż czyni to zwykła woda mineralna. Co jest jeszcze w niej takiego niezwykłego? Być może to, że pozwala zmieszać zakwasy, a niekiedy nawet całkowicie się ich pozbyć.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *