Suplement diety Axobrex – właściwości, skład, dawkowanie

Odpowiednia suplementacja oraz dostarczanie organizmowi pożądanych substancji odżywczych zapewnia prawidłowy i kompleksowy rozwój, jak również profilaktykę i zachowanie dobrego samopoczucia. Wiele preparatów przeznaczonych jest do ogólnej regeneracji, inne ukierunkowane są na konkretne schorzenia i zaburzenia. Czym jest Axobrex? W jakim celu się go stosuje? Jakie posiada właściwości i skład?

Suplement diety na wzrok

Axobrex to skuteczny i kompleksowy suplement diety stosowany w profilaktyce jaskry i zaburzeń widzenia. Preparat ten dedykowany jest osobom dorosłym, u których występuje pogorszenie widzenia, związane z chorobą oczu. Produkt stanowi również środek zapobiegawczy, minimalizując ryzyko powstania schorzenia. Suplement diety przeznaczony jest do spożycia doustnego, przygotowany w formie tabletek. Spożywanie preparatu przewidziane jest podczas posiłku 1-2 razy dziennie. Przekroczenie dziennej dawki oraz połączenie substancji z innymi lekami zawierającymi centrofenoksynę może skutkować wystąpienie działań niepożądanych.

Preparat nie jest przeznaczony dla dzieci, a przechowywanie go powinno odbywać się w miejscu, do którego nie mają dostępu młodzi ludzie.

Skład i właściwości preparatu

Suplement diety Axobrex to środek, który zawiera aktywną substancję zwaną cytykolina, która odgrywa znaczącą rolę w przechowywaniu i przekazywaniu informacji do komórek. Związki te biorą udział również w biosyntezie białek. Preparat ma zdolność rozkładu, którego efektem jest powstanie naturalnie występujących w organizmie składników – cholina, cytydyna. Substancje te w kolejnym etapie, ulegaj przemianie wspomagając procesy metaboliczne narządów np. mózgu.

Axobrex ponadto zawiera elementy takie tak:

  • substancje wypełniające: fosforany wapnia, celulozę,
  • stabilizatory,
  • substancje przeciwzbrylające,
  • itp.

Suplement diety wspomagający widzenie to produkt, który można nabyć bez recepty w aptece. Środek ten oprócz głównego przeznaczenia, dodatkowo wspomaga pracę układu nerwowego i mózgu.