Europejska emigracja. (R)ewolucja epitetów

Współczesna europejska emigracja jest prosta i przyjemna. Dziecinnie i naiwnie tak sobie najpierw myślałam. Później wyjechałam i się przekonałam, że potrafi być trudna i problematyczna. Ale żeby aż taka egzotyczna? Tego się, mimo wszystko, nie spodziewałam.

Teraz się zastanawiam, czy i kiedy mnie jeszcze jakieś zaskoczą epitety. Czy może wyczerpałam już wszelkie limity na przymiotniki?

Polub lub udostępnij

W matni klimatu. Cztery pory roku nad Cieśniną Menai czy raczej ich brak

P1060424Zawsze lubiłam upalne lato i śnieżną zimę, z czasem doceniłam jesienną pełnię plonów i świat budzący się wiosną do życia. Nie odczuwam zmian pogody. Nigdy na nią narzekałam, a nawet nie zwracałam na nią na ogół uwagi.  W czym więc tkwi problem w Walii? Czytaj dalej W matni klimatu. Cztery pory roku nad Cieśniną Menai czy raczej ich brak

Polub lub udostępnij

Poprawka z geografii. Gdzie leży Polska?

Według większości Polaków zapewne w Europie Środkowej i to bynajmniej nie od 2004 r., a Wschodnia zarezerwowana jest dla Ukrainy, Rosji i Białorusi. Tak przynajmniej wydawało się mnie i innym osobom z Polski, kiedy w 2006 r. znaleźliśmy się w Berlinie wśród „Erasmusów”. Czysto geograficznie-historycznie, nie wdając się w wartościowanie. Okazało się, że innym wydawało się inaczej.  Czytaj dalej Poprawka z geografii. Gdzie leży Polska?

Polub lub udostępnij

Zmiana adresu po walijsku. Bez stresu i zmiany miejsca zamieszkania

Część czytelników zapewne już wie, że należę na razie do osób, które sporo się przeprowadzają. Zmieniam miejsce zamieszkania i adres. Średnio raz do roku. Często jeszcze częściej. Ale jak już się przeprowadzę, to wiem, jaki mam adres i używam go od początku do końca w tej samej formie. Wyjątkiem jest Walia. Czytaj dalej Zmiana adresu po walijsku. Bez stresu i zmiany miejsca zamieszkania

Polub lub udostępnij