Porady dla osób z AZS z The Eczema Podcast

Egzema doczekała się nawet swojego podcastu… Na tej stronie można zapoznać się z historią powrotu do zdrowia Abby, holistycznej dietetyk i jej obecnym podejściem do leczenia egzemy. Polecam! Przesłuchałam całą serię The Eczema Podcast i wynotowałam, moim zdaniem, najciekawsze informacje dotyczące naturalnych sposobów na tę przypadłość.

Czytaj dalej Porady dla osób z AZS z The Eczema Podcast

Zbliża się Microbiome Medicine Summit!

Chcecie dowiedzieć się, jak zoptymalizować swój mikrobiom, żeby poprawić odporność, zmniejszyć stan zapalny, polepszyć metabolizm, korzystnie wpłynąć na ekspresję genów? W tym celu warto zapisać się na kolejny darmowy szczyt internetowy: Microbiome Medicine Summit, który odbędzie się w dniach 29 luty – 7 marca 2016 r. i posłuchać porad 33 ekspertów, jak to zrobić. Wśród nich będą takie światowe sławy i często moi ulubieńcy jak: Deepak Chopra, David Perlmutter, Dave Asprey, Amy Myers, Kara Fitzgerald, Joseph Mercola czy Mark Hyman. Naprawdę polecam to wydarzenie Wam i Waszym mikrobom ;-)

Kolejne etapy i eksperymenty na diecie eliminacyjnej

makrela i warzywaFaza III diety eliminacyjnej AIP wzorowanej, zwłaszcza na początku, na SCD i parę innych eksperymentów. Do mojego menu włączałam następujące produkty:

Tydzień piąty (21.12.15-27.12.15) uwaga podróże i Święta:

21. kalafior

22. brokuł Czytaj dalej Kolejne etapy i eksperymenty na diecie eliminacyjnej

Atopowe zapalenie skóry okiem kosmetologa

pielegnacja skory z azsMoja bardzo dobra koleżanka jest kosmetologiem, a ponadto interesuje się zdrowym odżywianiem i stylem życia, więc poszłam do niej po poradę w sprawie problemów skórnych. Jeśli ktoś miałby ochotę na wizytę w jej gabinecie (obecnie prowadzi gabinet w Radomsku), to chętnie podam dokładne namiary:-) Wcześniej poleciła mi alantan maść i krem (potrzebowałam czegoś z panthenolem, a ten wtedy właśnie wycofano ze sprzedaży w postaci kremu). Tym razem doradziła mi smarować dłonie maścią linomag (dostępną w przystępnej cenie w aptekach, w mojej za 7,90 zł). Jestem naprawdę pod wrażeniem tej maści! Tak rzadko możemy kupić produkt, który zawiera zaledwie 3 składniki, który prawie nie ma ulotki ani informacji o mnóstwie skutków ubocznych! Namiętnie czytam etykiety, więc wiem, co piszę. Już dawno nie widziałam kosmetyku o takim składzie. Z ulotki można się też dowiedzieć, z czego dokładnie jest zrobione opakowanie. Po pierwszym posmarowaniu dłoni na noc linomagiem przespałam prawie 6 godzin bez budzenia się przez przesuszoną skórę, co nie zdarzyło mi się od dobrych kilku tygodni. Koleżanka poradziła, że najlepiej posmarować skórę na noc i nałożyć potem rękawiczki bambusowe, żeby jak najwięcej maści jak najdłużej pozostało na skórze i się wchłonęło. Co jeszcze mi poleciła? Czytaj dalej Atopowe zapalenie skóry okiem kosmetologa

Darmowe materiały od Paleo Dork

Chcecie wiedzieć więcej o paleo? Szukacie paleo przepisów? Eksperymentujecie z dietą? Robicie domowe kosmetyki? Potrzebujecie poprawić formę albo zdrowie? Wystarczy zapisać się na listę mailingową Paleo Dork (fajna stronka do robienia paleo zakupów), żeby za darmo pobrać e-booki i materiały audio-wizualne o łącznej wartości ponad 1000 dolarów! Ja już skorzystałam :-)

Krótka relacja z The Fat Summit

W dniach 25.01.-01.02.16 odbył się internetowy szczyt organizowany przez Marka Hymana poświęcony roli tłuszczu w naszej diecie i zdrowiu. Szczerze mówiąc nie dowiedziałam się nic szczególnego. Może dlatego, że temat nadal budzi wiele kontrowersji i badacze są podzieleni, co zresztą podkreślał często sam organizator. Jest mnóstow badań i opinii, a każdy broni swojej… I bądź tu mądry. Było jednak parę ciekawostek, jak np. ta, że po 60 roku życia im wyższy LDL, tym mniejsze ryzyko śmierci. Z ciekawością słuchałam doktora Perlmuttera, który przypomniał, że a) LDL to nie cholesterol, b) LDL nie jest zły. Powiedział też, że kontakt z bakteriami i innymi mikroorganizmami zaczyna się już w macicy, a nie jak do niedawna powszechnie uważano, przy urodzeniu. Stwierdził też, że nie ma czegoś takiego, jak dieta na chorobę taką czy siaką. Jest albo dieta dla zdrowia albo nie. A wszystkie inne za Jeffrey’em Blandem można by określić jako stressful diet. Z przyjemnością słuchałam pełnej złotych myśli rozmowy z Danielem Amenem, który zresztą nie przebierał w porównaniach i nazywał rzeczy po imieniu. Według niego toczy się wojna o jedzenie, które jest często toksyczne, więc trzeba być przygotowanym, żeby się bronić, bo jeśli zachorujemy, to lek może być gorszy niż choroba. Za to gdy będziemy dobrze i zdrowo jeść, to wcale nie będzie to dietetyczna deprywacja a prawdziwe bogactwo. Trzeba też walczyć o swój mózg, bo im bardziej rośnie brzuch, tym gorzej funkcjonuje mózg i cała gospodarka hormonalna. A z porad praktycznych? Chyba najbardziej polecano oliwę z oliwek jako najbezpieczniejszy (wykorzystywany od tysiącleci) tłuszcz i naukowo najmniej kontrowersyjny ;-)