Zbliża się Chronic Lyme Disease Summit

W dniach 4-11 kwietnia odbędzie się internetowy szczyt poświęcony boreliozie. Bezpłatna rejestracja tutaj. Szczyt polecany jest nie tylko osobom ze zdiagnozowaną boreliozę, ale także cierpiącym na bóle mięśni i stawów, ciągłe zmęczenie, otępienie, niepokój, zaburzenia nastroju i snu, bo może się okazać, że jednak właściwa diagnoza to borelioza. Osobiście nie miałam styczności z boreliozą, ale zamierzam posłuchać rozmów z ekspertami z różnych dziedzin, żeby dowiedzieć się czegoś nowego i spoza tematyki paleo / AIP.

 

Wynajmowanie mieszkania nie tylko w Wielkiej Brytanii

P1020415Rynek nieruchomości rządzi życiem Brytyjczyków. Jest na drugim miejscu zaraz po pogodzie. Takiego ruchu z wynajmowaniem, sprzedawaniem i remontowaniem nie widziałam ani w Polsce ani w Niemczech. Z jednej strony to dobrze, bo jest sporo ofert. Z drugiej strony, ciągłe zmiany i to wynajmowanie… Młodzi i starsi pracujący nie siedzą na kredytach jak w Polsce. Wynajmują podobnie chętnie jak Niemcy. A landlordowie i pośrednicy zarabiają. Mieszkałam w Walii przez prawie rok, a od kilku miesięcy w Anglii. Trochę mieszkań już widziałam i mam parę wskazówek dla wynajmujących. Zwłaszcza tych wybrednych i co chcą być bezpieczni.

Czytaj dalej Wynajmowanie mieszkania nie tylko w Wielkiej Brytanii

Prosty przepis wielkanocny. Paleo mazurek bez pieczenia

IMG_20160326_1103102_smallPierwszy raz w życiu robiłam mazurek i jestem zachwycona tym ciastem. Bez pieczenia, paleo, do zrobienia też w wersji AIP. Wcale nie żałuję, że nigdy nie umiałam piec tradycyjnych ciast z mąki, jajek i cukru. Do mazurka zainspirował mnie przepis, który podesłała mi moja paleo koleżanka Ula :-)

Czytaj dalej Prosty przepis wielkanocny. Paleo mazurek bez pieczenia

Dieta ketogeniczna dla psa. Dieta BARF

DSC06739Post poświęcony pamięci Puszystego Psa. Puszysty Pies zachorował w wieku 13 lat na nowotwór i mimo najlepszego weterynarza, pielęgniarza, kucharza i dwóch specjalistów od terapii naturalnych, nie udało mu się pomóc. Akurat byłam w domu, kiedy zaczął chorować i od razu zmieniłam mu dietę na paleo, o czym pisałam tutaj. Pies zajadał się mięsem z warzywami równie chętnie jak ja. Ja miałam więcej warzyw na talerzu, on mięsa w misce. Do tego trochę zdrowego tłuszczu. Dietę zmieniłam mu z dnia na dzień. Łyknął bez mrugnięcia okiem, a przecież przez prawie całe życie jadł coś, czego psy jeść nie powinny. Nawet jeśli jest to ryż z podrobami. Nie mówiąc o makaronie z jajkami. Czy o kaszy z mięsem. To nie jest dieta dla psa. Zresztą było to widać. Jak więc karmić psa? Trochę moich przemyśleń. Czytaj dalej Dieta ketogeniczna dla psa. Dieta BARF

Zaczyna się coroczny szczyt internetowy Eat Real Food Health Summit

Tegoroczny Eat Real Food Health Summit potrwa od 17 do 23 marca. Tematyka bardzo różnorodna, od wpływu rosołu i kiszonek na zdrowie, po zaburzenia pracy tarczycy, metylację, medytację i zdrowy sen. Zapowiada się ciekawe wydarzenie. Bezpłatna rejestracja tutaj.

Autoimmunologiczne paleo. Trochę o terminologii

Chyba wszyscy zainteresowani problematyką chorób autoimmunologicznych, inaczej chorób z autoagresji, znają skrót AIP (z ang. autoimmune protocol), czyli protokół autoimmunologiczny. Jest to dieta zalecana w chorobach wywołanych atakiem układu odpornościowego na organizm. Jest to bardziej restrykcyjna wersja paleo (odpadają jeszcze jajka, orzechy, pestki oraz warzywa psiankowate i alkohol, a często także kawa, herbata i kakao). Niektórzy tę dietę określają po angielsku jako autoimmune paleo. Ponieważ chcę być blisko paleo, które obejmuje nie tylko dietę, ale styl życia, które odkryłam jako pierwsze, stosowałam zdecydowanie dłużej i na które chcę wrócić rozszerzając z czasem AIP przez reintrodukcję, dlatego będę stosować na blogu skrót AIP właśnie w znaczeniu autoimmunologicznego paleo a nie protokołu autoimmunologicznego.

Relacja z Microbiome Medicine Summit

W dniach 29 luty – 7 marca 2016 r. odbył się internetowy szczyt poświęcony mikrobiomowi, Microbiome Medicine Summit, zorganizowany przez amerykańskiego lekarza, Raphaela Kellmana. Mikrobiom kojarzy się głównie z mikrobami mieszkającymi w jelitach, ale mowa była także o mikrobiomie skóry i jamy ustnej a nawet domu czy gleby! Dowiedziałam się dużo ciekawych rzeczy o optymalizacji mikrobiomu dla dobra nas i naszych mikrobów ;-). Poniżej skrót z najważniejszych informacji. Zapraszam do lektury!

Czytaj dalej Relacja z Microbiome Medicine Summit

Porady National Eczema Association dla osób z AZS

Dzięki The Eczema Podcast poznałam eksperta w dziedzinie chorób skóry jak egzema czy atopowe zapalenie skóry. Dr Lio jest absolwentem Harvardu w dodatku otwartym na osiągnięcia medycyny chińskiej czy terapie naturalne i związanym z amerykańskim stowarzyszeniem National Eczema Association (w skrócie bardzo ładnie NEA) reprezentującym miliony Amerykanów z egzemą. Ponieważ bardzo podobało mi się, co mówił o leczeniu i pielęgnacji skóry dr Lio, postanowiłam zapoznać się bliżej z nim i tą organizacją, i przejrzałam wszystkie informacje na stronie NEA. Oto, czego się dowiedziałam. Czytaj dalej Porady National Eczema Association dla osób z AZS