Zbliża się Alzheimer’s and Dementia Summit!

W dniach 25 lipca – 1 sierpnia odbędzie się Alzheimer’s and Dementia Summit. Będzie można posłuchać ponad 30 ekspertów z różnych dziedzin, takich jak Datis Kharrazian, Donna Gates czy Mark Hyman, którzy wyjaśnią, jak dbać o zdrowie mózgu, zapobiegać i leczyć jego choroby. Bezpłatna rejestracja tutaj.

Ile jemy różnych pokarmów dziennie i ile kosztuje jedzenie paleo?

aldi warzywa UKGdzieś kiedyś przeczytałam, że jemy średnio 12 różnych produktów dziennie. Nie jestem pewna, czy nie chodziło tylko o roślinne. Załóżmy jednak, że tak właśnie jest i zastanówmy się trochę. Zdaje się, że miało to wskazywać na monotonię… Czy 12 to dużo? To zależy. Jeśli jemy przetworzoną żywność, nie będzie o to trudno. Jeśli jemy prawdziwe jedzenie, to myślę, że 12 produktów dziennie będzie ok. Byle nie ciągle tych samych. Postanowiłam sprawdzić, ile średnio jem różnych produktów dziennie na diecie paleo. Z ciekawości spróbowałam też odtworzyć moje menu sprzed paleo (pamiętam aż za dobrze i gdzieś jeszcze powinnam mieć notatki).

Czytaj dalej Ile jemy różnych pokarmów dziennie i ile kosztuje jedzenie paleo?

Minutowe ciasto czekoladowe, karobowe lub cykoriowe

minutowe ciasto czekoladoweWłaśnie mieliśmy iść na zakupy, bo lodówka i półki świecą pustkami, a tu niespodziewanie pojawia się koleżanka na szybką kawę. Co robimy? Keep calm and bake a chocolate cake! ;-) To ciasto czekoladowe nazywa się minutowe, bo przygotowanie potrwa od kilku do kilkunastu minut w zależności od wybranej przez nas metody pieczenia. Jak wybierzemy dłuższą, to akurat starczy czasu na zaparzenie kawki ;-) Czytaj dalej Minutowe ciasto czekoladowe, karobowe lub cykoriowe

Kocham kokosa

kokosZa co? Za wszystko:D Za to, że jest pyszny, zdrowy, pożywny, dozwolony na większości diet, w tym restrykcyjnym AIP, a wręcz często zalecany ze względu na właściwości prozdrowotne (antymikrobowy, najbezpieczniejszy tłuszcz do stosowania w kuchni podczas obróbki termicznej). Wytwarzane z niego produkty są np. świetnymi zamiennikami krowiego mleka czy masła. Kocham go nie tylko za delikatny smak i zapach, ale przede wszystkim za uniwersalność i wielopostaciowość w jednym! No bo co to znaczy 100% kokos? Czy jakiś inny pokarm może nam dać więcej z siebie? Kokos nadaje się i do gotowania, i do robienia domowych kosmetyków. Korzystam z niego tak często, jak kiedyś z chleba.

Czytaj dalej Kocham kokosa

Paleo zakupy w UK cz. II: egzotyczny raj w Rajani

przyprawyW supermarkecie Rajani sprzedającym m.in. indyjskie produkty byłam już parę razy, ale jakoś jedzenie mnie nie kusiło. Może dlatego, że na AIP nie wiele dało się zjeść poza domem i kupowanie gotowych produktów odpadało. Teraz robię reintrodukcję, jem kakao i orzechy, więc jedzenie zrobiło się bardziej interesujące. Dział z jedzeniem okazał się tym razem niemal kulinarnym rajem na Ziemi ;-) Zresztą zobaczcie sami ;-)

Czytaj dalej Paleo zakupy w UK cz. II: egzotyczny raj w Rajani