Po prawie roku paleo. Poprawa wyników badań :-)

owocowy usmiech2Po „zdrowym” odżywianiu się przez większość życia, trzeba było wziąć wreszcie sprawy we własne ręce. Zły stan odżywienia mojego organizmu w 2013 r. mówił sam za siebie.

2013 analiza

Ponad dwa lata temu zaczęłam więc zgłębiać temat diet. Po roku diety opartej głównie o kasze, ryż, warzywa, mięso i owoce było trochę lepiej. Dodatkowo stosowałam przez kilka miesięcy zalecany w badaniu program suplementacyjny… W wynikach z lipca 2014 r. niebieski kolor oznacza nadmiar, zielony normę, a czerwony niedobór:

2014 analizaPonad rok temu dowiedziałam się o dietach niskowęglowodanowych i paleo, i zaczęłam się powoli przestawiać. Równo rok temu moją dietę można by jeszcze określić jako laktopaleo. Jesienią 2014 r. przeszłam już na paleo, zbliżone do protokołu autoimmunologicznego z kilkoma personalizacjami i bez suplementacji. Najnowsze wyniki z lipca 2015 r. po roku takiego odżywiania się wskazują na wyraźną poprawę:

2015 analiza

Zdecydowanie mniej jest niedoborów. Trochę dużo wapnia i fosforu, ale też sporo magnezu, więc powinno być ok. Skąd to wiem? Z konsultacji telefonicznej z lekarzem z firmy NZOZ BIOMOL-MED Laboratorium Pierwiastków Śladowych, która w tym roku trwała w moim przypadku prawie pół godziny, bo było, o czym rozmawiać. Moja wiedza o mnie i zdrowiu w ogóle od zeszłego roku znacznie się zwiększyła. Dzięki rozmowie mogłam też doprecyzować zalecenia dietetyczne i suplementacyjne, jakie dostałam wraz z wynikiem badań. W tym roku nie było już namawiania na kaszki ;-), chociaż krzem spadł… Zresztą wolę popijać skrzyp. Naprawdę warto skorzystać z możliwości skonsultowania wyniku.

Ogólnie paleo mi służy. Mam jeść gotowane warzywa (głównie korzeniowe), białe mięso, w tym bogate w kolagen podroby, od czasu do czasu ryby (uwaga, rtęć!), jajka powinny być ok, a do tego dużo tłuszczu :-). Mam unikać surowych warzyw i owoców. Jestem za. I nie jest to teraz wyłącznie moje subiektywne odczucie czy jakieś placebo.

Podobnie jak w zeszłym roku mam odstresowany, odkwaszony organizm, szybki metabolizm, ale teraz mam silniejszą barierę antyoksydacyjną i mój organizm starzeje się nie umiarkowanie a wolno :-).

Polub lub udostępnij