Proste i skuteczne ćwiczenie na zrelaksowanie się :-)

P1070228Kiedy chcemy zadbać o zdrowie, trzeba zadbać o wiele spraw, z czego najważniejsze wydają mi się sen, relaks, dieta, aktywność fizyczna, kontakt z przyrodą, w tym innymi ludźmi ;-). Jednak jest coś jeszcze ważniejszego oraz potrzebniejszego do życia i zdrowia, od czego możemy zacząć. W dodatku od razu, przy minimalnym wysiłku i bez żadnych nakładów finansowych. Co to takiego?

Oddech! Kopalnią wiedzy o oddechu i ćwiczeń oddechowych jest joga. System sprawdzony i skuteczny, bo inaczej nie przetrwałby tysiącleci. Dzięki ćwiczeniom oddechowym dotleniamy i relaksujemy organizm.

Oto prosty przykład, jak radzić sobie ze stresem za pomocą oddechu. Wdech, wstrzymujemy powietrze i liczymy powoli do 4, wydech, ponownie wstrzymujemy powietrze i liczymy powoli do 4, powtarzamy aż uspokoimy oddech i siebie. Ja lubię stosować tę metodę rano po obudzeniu się albo gdy jestem poza domem i na coś czekam nie mając za wiele czasu ani nic innego do robienia. Dzięki niej można zawsze i wszędzie zrobić coś pozytywnego dla zdrowia.