Jak ocenić jakość apteki internetowej?

Sprzedaż leków w internecie to fakt, ale pacjent powinien bardzo uważać na to, z jakich źródeł korzysta. Jak ocenić jakość apteki internetowej, aby nie narazić się na potencjalne problemy zdrowotne?

Zasady oceny apteki internetowej

Apteki internetowe funkcjonują w określonych normach prawnych wywodzących się z prawa farmaceutycznego, a także wytycznych unijnych. Konsumenci-pacjenci domagają się od aptek internetowych sprawnego kontaktu z faktycznym farmaceutą, a nie zwykłym pracownikiem. Apteka internetowa powinna wprowadzić system monitorowania zamówienia. Mile widziane udoskonalenie to obsługa pacjentów potrzebujących leków na receptę (odbiór najczęściej w placówce stacjonarnej). Często apteki internetowe, szczególnie te nowe na rynku obniżają ceny przez sprzedaż leków na granicy daty ważności. Pacjent po rozpakowaniu paczki powinien ten element sprawdzić. Przeterminowane leki najczęściej nie zachowują pierwotnych właściwości, a w szczególnych przypadkach źle reagują z organizmem.

Co się najczęściej kupuje w aptekach internetowych?

Co ciekawe, nie tylko leki bez recepty, ale również suplementy diety, poradniki prozdrowotne, kosmetyki, urządzenia medyczne (inhalatory, ciśnieniomierze, pulsometry), testy ciążowe ze względu na zachowanie dyskrecji, szczególnie w mniejszych miejscowościach. Najlepsze apteki internetowe rozwijają nawet działy edukacyjne służące do poprawy świadomości nabywanych specyfików. Apteka, która daje się na bieżąco oceniać pacjentom to jeden z najlepszych wyborów. Wiarygodna sprzedaż leków odbywa się tylko przez placówki mogące pochwalić się realnymi oddziałami stacjonarnymi.

Więcej informacji na https://aptekacud.pl

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *