Jak uchronić się przed wiosennym przeziębieniem?

Wiosna to jedna z najpiękniejszych pór roku. Drzewa robią się zielone, w ogrodach kwitną już pierwsze krokusy, żonkile i tulipany, a słońce nieśmiało przebija się przez chmury. To także najlepszy czas dla wirusów. Wystarczy raz nie założyć czapki, spocić się podczas spaceru czy spotkać zakatarzonego kolegę w pracy, by już po kilku dniach odczuć pierwsze objawy przeziębienia. Jak uchronić się przed zachorowaniem? Czy to jest w ogóle możliwe?

Samo uchronienie się przed chorobą nie jest możliwe. Zarazki są w powietrzu, a wiosenne wahania temperatur sprzyjają zarażeniom, dlatego jedyne co możemy zrobić, to wzmacnianie naszego organizmu, by szybko uporał się z wirusem.

Warto zwracać uwagę na ciepłe ubranie. Nie powinniśmy się przegrzewać zakładając puchowe kurtki i grube szaliki, ale letnia sukienka i cienki płaszczyk również nie są dobrym pomysłem. Trzeba dobierać naszą garderobę do warunków panujących na zewnątrz. Często wystarcza sweter, czapka i skórzana kurtka.

Kolejnym ważnym punktem na liście walki z przeziębieniem jest dieta bogata w witaminy i minerały. Owoce, warzywa, ryby i zboża powinny być obecne w naszej kuchni. Organizm, któremu dostarczamy odpowiednie składniki buduje ochronę przed wirusami, a w przypadku zachorowania jest w stanie szybko się z nim uporać.
Ostatnim punktem profilaktyki antychorobowej są suplementy. Spożywanie jednej tabletki witaminy C, magnezu czy potasu na pewno nam nie zaszkodzi, a sprawi, że będziemy czuli się lepiej. Dobrze zrobić sobie wcześniej badania krwi i ewentualne suplementy dawkować w oparciu o konsultację lekarską.

Nie dajmy się grypie i walczmy o nasze zdrowie każdego dnia. Wiosna to czas aktywności i radosnego spędzania wolnego czasu, więc sprawmy, by te chwile były naprawdę magiczne, a nie oznaczały leżenia w łóżku z gorączką oraz zatkanym nosem. Nikt nie lubi chorować, a przeziębienia można w prosty sposób uniknąć.

 

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *