Poród naturalny i zalety z nim związane

Zalety naturalnego porodu

Jeśli chodzi o poród naturalny to wiąże się on z wieloma zaletami. Na pewno poród naturalny gwarantuje nam znacznie łatwiejsze rozpoczęcie samego procesu laktacji, a więc wydzielania się mleka poprzez gruczoły znajdują się w piersiach. Co więcej mamy także do czynienia z mniejszym ryzykiem powikłań niż przy zabiegowych porodach. Mamy także do czynienia z małą inferencją medyczną w przebiegu wychodzenia dziecka właśnie przez rodny kanał. Nasz maluszek sam nam sygnalizuje, kiedy ma zamiar opuścić jej łono. Co więcej kobieta odczytuje znaki te oraz siłami natury wydaje na świat dziecka. Chociaż poród naturalny jednak jest bolesny, to dla kobiet jest niesamowitym przeżyciem.

Poród siłami natury

Poród naturalny tak przebiega, jak go zaplanowała matka natura. Kiedy kobieta się decyduje na poród naturalnymi siłami, to może świadomie oraz aktywnie uczestniczyć w jednym z wydarzeń najważniejszych w swoim życiu. Podczas naturalnego porodu mama przyszła przyjmować może dowolne porodowe pozycje, aby móc zmniejszyć samą bolesność skurczów macicy oraz z pomocą siły grawitacji dziecku można ułatwić wydostanie się na świat. Podczas porodu siłami naturalny najlepsze są wertykalne pozycje, ponieważ głowa naszego dziecka napiera naturalnie na tkanki krocza oraz do tego powoduje ich rozciąganie się stopniowe. Główni bohaterowie naturalnego porodu to dziecko oraz matka, którzy są wspierani przez instynkt, a nie medyczny personel szpitala.

Poród naturalny korzystny jest dla przyszłej mamy, ponieważ na pewno pobudza laktację, a więc wydzielanie się mleka w piersiach. Karmienie naturalne jest stymulowane przez hormon, dzięki któremu macica się obkurcza szybciej. po cięciu cesarskich karmienie piersią nastręczać może kobiecie dużo problemów, chociaż teoretycznie po usunięciu samego łożyska laktacja się powinna rozpocząć w sposób naturalny. Jednak w praktyce kobieta po cesarskim cięcie walczyć musi o pokarm nawet przez dobre trzy dni.

Źródło artykułu https://www.rodzice.pl

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *